Jau antra diena būrelis sveikuoliškai nusiteikusių moterų lepinamės po Alikantės saule. Oras gana šiltas, bet karštis nelabai vargina, susirandame veiklų augmenijos pavėsyje. Jūra visai šalia, o ir į baseiną kieme bet kada gali pūkštelti ir atsigaivinti.

Pirmąjį rytą, atsibudusios po trumpai miegotos nakties, nes atskridome naktį, nutarėme, kad mankštos nedarysime. Tik keletas pratimų prie  baseinų, žaliasis pusryčių kokteilis ir išėjome apsidairyti po vietovę, susiorientuoti gana nemažame kurortiniame miestelyje.

Po pietų – siesta, popiečio miegas vietiniu papročiu. Visos gerokai numigome ir atsikėlėme daug žvalesnės.  Dauguma atvykusių jau senai praktikuoja šiaurietiškąjį ėjimą.Tad išsidalinome lazdas ir Aleksandras šalia esančiame skverelyje pravedė trumpus mokymus.

Po vakarienės nuoširdžiai pasidalinome gyvenimiškomis patirtimis, kurios ir suvedė mus čia. Pasijutome tikroje bendraminčių draugijoje.

Šeštadienis – turgaus diena. Kulniuojame į vietinį turgų pasipildyti žalumynų atsargas ir pasižmonėti. O žmonių tikrai čia daug…Kilometo ilgio gatvelėje  iš abiejų pusių –  įvairiausių vietinių prekių pasiūla. Prekeiviai siūlo ragauti įvairiausių spalvų meliono, alyvuogių. Dabar čia pats figų metas ir kainos „nesikandžioja“.Girdisi angliškai, rusiškai, vokiškai, ispaniškai kalbančiųjų šurmulys, kurį  kartais nustelbia  ritminga ispaniška melodija.  Kvapų ir garsų įvairovė, kepinanti saulė mus greit išvargina,tad pavėsingąja gatvelių puse grįžtame pietų.

Snieguolė išradingais augaliniais valgiais stebina netgi  įgudusias šeimininkes. Daržovių patiekalus išmoningai skanina sėklomis ir riešutais. Daug kam skani naujiena  yra saulėgrąžų arba moliūgų sėklų grietinė.Pamokėlės apie sėklų daiginimą metu susilaukė daug klausimų.Prie naujų valgių mūsų kūnas turi priprasti palaipsniui, kad išmoktų pasisavinti jam reikalingas maistingas medžiagas.

Sekmadienis, jau antras sekmadienis mūsų stovykloje. Savaitės laikas stovyklos gyvenimo ritmu praplaukė gražia, ramia tėkme. Net ir įprasti kasdieniai veiksmai naujoje aplinkoje vyksta kitaip.Kai gyvenama bendruomenėje, tenka išmokti prie daug ko prisitaikyti. Susimąstai, kad reikia tik pakeisti savo požiūrį ir atsiveria tiek daug naujų galimybių dalintis bendravimo džiaugsmu.
Kasdieniai rytiniai šiaurietiško ėjimo žygiai, maudynės, bendra mankšta prie jūros jau tapo savotišku dienos pradžios ritualu. Kūnas vis labiau atsipalaiduoja ir vis didesnis atstumas pakrante nužingsniuojamas gana lengvai.
Snieguolė stebina vis naujais patiekalų kvapais ir skoniais. Toks maistas – palaima ne tik kūnui, bet ir sielai. Kai kam tokia virtuvė, toks maistas atvertė visai naują gyvenimo puslapį.
Popietėmis terapinio kvėpavimo ir jogos praktikų metu vis labiau pažįstame savo kūną, mokomės jį pajausti, mėgautis judesiu, jausti mus užpildančią gyvybinę energiją. Paleidžiame ne tik kūno, bet ir sielos skaudulius. Giedrėja veidai, šviesėja akys… Svarbiausia jogos asana yra šypsena!
Juoko joga prigamino mums ne tik vitamino C ir endorfino bei serotonino, bet ir išlaisvino įtampas nervų sistemoje. Kai kam gal iš pradžių buvo nejauku ir nepriimtina, bet žengus žingsnį už komforto zonos ribų atrandi vis naujas savo galimybes. Gali tapti net drugeliu, skrendančiu per kalnus ir miškus, plasnojančiu virš upelio, sklendžiančiu palei krioklį ir nusileidžiančiu ant balto lotoso žiedo vidury saulėje ribuliuojančio kalnų ežero. Ramybės, dėkingumo, saugumo jausmas lydės mus ir kasdienybėje, teiks paguodą ir užuovėją nuo įvairių gyvenimo skersvėjų.

 

Dalyvių atsiliepimai

,,Pasakiškas grožis.Neįmanoma atsigrožėti pastatais, vienas už kitą gražesni. Žydintys medžiai ir krūmai suteikia dar daugiau spalvų“ – Irena Bronislava

„Nuostabi kompanija. Maistas aukščiausio lygio.Maitinamos esam kaip dievaitės.Jaučiuosi labai laisvai.Puiku, kad esame vienos nuostabioje viloje. Perkaitus visada galima atsigaivinti baseine“ – Sunigilda

„Kotletukai pranoko visus lūkesčius.Buvo pamaitintos visos emocijos. Šitoje stovykloje ponui Alkiui nebuvo vietos. Maisto šefė Snieguolė pasistengė, kad viskas būtų skanu, lengva ir gražiai pateikiama.Net negalvojau, kad galima taip puikiai maitintis. Na, o jei ne Sunigilda, ši stovykla netektų savo šarmo.Jos vedama joga – tai jėga, meditacija.Laiku ir vietoje pateikti patarimai labai pravers grįžus namo. Aleksandras ir Larisa – fantastiškai puikūs, nuoširdūs, noriai besidalinantys geromis emocijomis. Ačiū, ačiū, ačiukas!“ – Ginta

„Jei žmogus gyvenime ieško, tai jis randa, o jei radęs gauna tai, ko norėjo ir dar daugiau, tai puiku“ – Nijolė